3 rzeczy, które musisz wiedzieć o planowaniu PRomowania

Pozwól, że pokażę Ci dziś 3 rzeczy o planowaniu PRomowania, które są moim osobistym TOP 3. Wszędzie gdzie nie spojrzysz, wszyscy mówią o planowaniu? O planowaniu dnia, życia, rozwoju i pewnie powoli możesz mieć wrażenie, że bez planu nie można nawet za bardzo wyjść z domu. A co ze spontanicznością? Cieszeniem się chwilą? O działaniu bez czekania pisałam tutaj w krótkim wpisie.

No cóż, trochę Cię rozczaruję, jeśli liczyłaś, że powiem „Chrzanić planowanie promowania Twojej marki, idź na żywioł”. Nie, nie powiem tak. Mam za to dla Ciebie 3 rzeczy o planowaniu PRomowania, o których absolutnie powinnaś pamiętać, jeśli poważnie podchodzisz do budowania rozpoznawalności swojego biznesu:

  1. Chaos – to największy wróg dobrego i skutecznego promowania biznesu czy marki. Bo jak inni mają uwierzyć w Twoją ofertę, skoro nie bardzo wiedzą co mają o niej myśleć? Działanie bez planu tak się właśnie kończy, że mówi codziennie coś innego, zainspirowani różnymi rzeczami. Tylko, że na chaosie jeszcze nikt nie zbudował stabilnego wizerunku i rozpoznawalności.
  2. Co chcesz osiągnąć – tak, cel jest najważniejszy. Bo nawet jeśli cała komunikacja gdzieś Ci zjedzie w bok, to mając ustalony cel, szybko wrócisz na dobrą ścieżkę. Poza tym, pomyśl jak zmierzysz swoje działania, skoro nie będziesz wiedziała, co miałaś osiągnąć?
  3. Zebrać w całość – sama wiesz jak jest. Tyle możliwości i dostępnych narzędzi, że czasem aż żal nie skorzystać. Do tego osoba, którą uznajesz za autorytet akurat wrzuciła post, że coś zrobiła i u niej extra zadziałało, więc stwierdzasz, że też spróbujesz. I tak od przypadku do przypadku coś tam się dzieje. Ale prawda jest taka, że nie zbierasz w jedną spójną całość narzędzi, które PRZYSŁUŻĄ się Twojemu biznesowi i przyniosą efekty. To nie chodzi o powielanie czyichś rozwiązać, tylko znalezienie i dopasowanie ich do Twoich potrzeb.

Nie odkładaj planowania PRomowania na później, bo będziesz miała „coś”, a nie spójną i rozpoznawalną markę. Chcesz mieć skuteczny plan w 14 dni? Zajrzyj tutaj.