Jesteś wirtualną asystentką? Wyróżnij się!

Jesteś wirtualną asystentką? Wiesz więc, że podstawowa zasada brzmi wyróżnij się! Tak przygotuj swoją ofertę, aby zwracała uwagę i wyróżniała się.

Jestem aktywna w sieci i z zainteresowaniem obserwuję różnego rodzaju dyskusje w licznych grupach na Facebooku. Wśród moich znajomych coraz więcej jest wirtualnych asystentek (WA). Z ciekawością obserwuję tę branżę. Zarówno pod kątem jej rozwoju w Polsce (bo jestem pewna, że czasy świetności WA jeszcze zdecydowanie przed nami), jak i wizerunkowym.

Musisz wiedzieć, że takie już moje skrzywienie zawodowe. Praktycznie każda dyskusja online, niezależnie od branży, budzi we mnie pytania o to, jak wpłynie ona na wizerunek jej uczestników. Czy też jak można by podziałać PR-owo w tym konkretnym przypadku.

Jakiś czas temu, w ramach promocji mojego kursu „14 dni do skutecznego planu PRomowania biznesu” prowadziłam live w jednej z grup zrzeszających wirtualne asystentki. Trafiłam tam na ciekawe kobiety, zarówno dopiero zaczynające w tej branży, jak i te z większym doświadczeniem. Zauważyłam, że w ich dyskusjach często powtarzają się niektóre tematy, np. zagadnienia z obszaru wizerunku, rozpoznawalności, autoprezentacji. Jednocześnie widzę, że o ile sporo mówi się o tym, jak zacząć pracę jako wirtualna asystentka czy jak wyklikać samodzielnie stronę WWW. O tyle nikt nie podejmuje tematyki wizerunku i rozpoznawalności. Zapewne dlatego ciągle powtarzają się te same błędy wizerunkowe. 10 najczęstszych zebrałam w ostatnim rozdziale w formie przypominającej checklistę, żebyś sprawdziła, czy aby nie przytrafiły się również Tobie.

Już od dłuższego czasu chciałam zebrać w jednym miejscu moje porady i doświadczenie oraz obserwacje z branżowych grup. Na początku myślałam o kursie online z zakresu PR-u dla wirtualnych asystentek, ale kiedy w ankiecie przeprowadzonej w grupie na Facebooku większość osób zaznaczyło opcję „kurs PDF”, dotarło do mnie, że najlepszym rozwiązaniem będzie e-book.

 

**Wpis to wstęp z mojego ebooka “Niezbędnik PR wirtualnej asystentki”, który zbiera wyśmienite recenzje. Sprawdź tutaj co w nim znajdziesz i co o nim mówią wirtualne asystentki, które już go przeczytały!